in

Луис Хамилтон планира да се трка во Ф1 следната сезона!

Седумкратниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон изјави дека планира да остане во Фромула 1 барем уште една сезона после оваа година.

Рекордерот во освоени титули потпиша едногодишен договор со Мерцедес на почетокот на оваа сезона, но сега тој изјави дека има намери да остане во најпрестижниот моторспорт во светото.

Тој вели дека ужива во битките со возачот на Ред Бул, Макс Верстапен и дека е одлучен да продолжи да се бори против расизмот надвор и во спортот. На сето ова Британецот кој неодамна стана витез изјави: „Не знам уште колку долго ќе останам после 2022. Останува да видиме“.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote