in

LIDL ја повлече пастата од сусам поради премногу пестициди! ШТО НАВИСТИНА ЈАДЕМЕ?!

Малопродажниот ланец LIDL ја повлекува пастата сусам од пазарот поради прекумерната количина на производи за заштита на растенијата што се наоѓаат во неа, а исто така ги информираше клиентите за тоа преку својата веб-страница.

„Ве известуваме за повлекување на производот „1001 delights susame pasta, 120 грама“ произведена од WEIAND Gmbh. Причината за повлекување е што производот не е во согласност со Регулативата на Европската унија 396/2005, пронајдено е зголемено количество етилен оксид “, се вели во соопштението.

Од овие причини, во написот е напишано, доколку го купивте овој производ со датуми на истекување од март 2022 и јуни 2022 година, ве покануваме да го вратите производот во која било од нашите продавници.

Исто така, се наведува дека парите ќе бидат вратени без доставена фактура.

Известувањето се однесува исклучиво на производот „1001 delights susame pasta, 120 грама“ со датуми на истекување март 2022 и јуни. 2022. произведени од WEIAND GmbH и не на други производи на овој производител, ниту на производите на други производители.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote