in

WTFWTF УбавоУбаво

БИЗАРНО! Патики од Lidl, препродадени на eBay за 2.500 евра!

По лудоста за патики од Lidl, кои се раширија низ цела Европа и кои се продаваа на eBay за дури 2.480 евра, беше можно да се купат во Шпанија за само еден цент.

Новата лудост за патики во корпоративни бои сина, жолта и црвена, по онаа од минатата есен, кога се распродадоа за само 3 часа, се случи кога германската компанија започна нова кампања на 9 јуни на својот профил на Twitter.

Иако првичната цена беше 19,99 евра, компанијата се обиде да добие што е можно повеќе ретвитови со цел да ги спушти. Поточно, за секој ретвит, Lidl ја намали цената за 2 центи.

За само 8 часа беа собрани повеќе од 1.000 ретвитови, што значеше дека цената на овие патики е само 0,01 евра, најниска цена по која можат да бидат поставени, објави Lidl.

Продажбата по симболична цена започна денес во 9 часот наутро во онлајн продавницата и требаше да трае до 12 часот.

Проблемот е во тоа што беа пуштени во продажба само 320 пара патики, па купувачите се вразумија. Секој клиент имал право на само еден пар чевли, а набавката не се наплатувала дополнително.

Резултатот? По само еден час, познатите патики од Lidl ги снема.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote