in

Лик кој создава невообичаени цртежи на валкани камиони! [ФОТО]

Сопствениците на камиони знаат дека штом нивното возило се извалка, локалните деца со прсти ќе напишат нешто смешно на него. Рускиот уметник Никита Голубев со слична работа работи со години, но неговите дела се многу посложени.

Ова момче кое се претставува на Инстаграм како Про Бој Ник избира камиони за своето „сликарско платно“ затоа што тие овозможуваат повеќе простор за креирање и цртање.

Во една прилика, тој рече дека во вакви случаи, се обидува да најде што е можно повалкани возила, бидејќи тогаш цртежот е позабележителен.

“Само сакав да пробам нешто ново и се обидов да создадам на големи површини. Валкани камиони ми помогнаа во тоа и сега создавам џиновски цртежи што многу луѓе можат да ги видат”, рече Никита.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote