in

Што?Што?

Лилјакот влегол во авионот, пилотот со необично решение! [ВИДЕО]

Авион на „Ер Индија“ на пат кон САД беше принуден да се врати во Њу Делхи, откако патниците на летот доживеаја блиска средба со лилјак.

Видеото, кое стана вирално, се шири на социјалните мрежи: екипажот и шокираните патници со неверување го гледаат лилјакот како лета во Боинг 737.

Авионот тргнал од Делхи кон Њујорк во четвртокот наутро, според распоредот, а лилјакот бил забележан по околу половина час. Тогаш пилотот реши да се врати во Њу Делхи.

Претставници на индиската цивилна авијација соопштија дека авионот бил дезинфициран по враќањето. Лилјакот е пронајден мртов во делот за деловна класа.

Патниците биле пренесени во друг авион.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote