in

Лил киксна и си ја отежна работата во француското првенство

Во првиот натпреваро од 33тото коло во француското домашно првенство, се сретнаа лидерот на табелата Лил со Монпеље. Домаќините имаа 3 бода предност и можеа да отидат на комотни +6 на само 5 кола до крајот на сезоната.

Но во 21та минута од натпреварот, Монпеље го шокираше лидерот на Фрација преку голот на Дело. Лил се обидуваше да го сврте натпреварот во сопствена полза, но успеа да го постигне единствениот погодок дури во 85 минута. Сега тие имаат 4 бода, но и натпревар повеќе од второпласираниот ПСЖ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote