in

Лингард ја продолжи одличната форма! Падна и Лестер

Во рамките на англиското домашно првенство се сретнаа екипите на Вест Хем и Лестер. Домаќините си заминаа како победници, а најзаслужен за тоа беше Џеси Лингард. Лингард откако се приклучи на тимот на Вест Хем забележа дури 8 погодоци.

Токму Лингард прв ја затресе мрежата на натпреварот во 29тата минута. 15 минути подоцна, повторно Лингард стигна до својот втор погодок, благодарение на асистенцијата на Боуен. Боуен зголеми на 3:0 на почетокот на второто полувреме.

Лестер започна да игра прекасно, па дури и двата гола на Ихеначо не беа доволни за избегнување на поразот. Натпреварот заврши со конечни 3:2.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote