in

Дербито помеѓу Ливерпул и Јунајтед ги разочара љубителите на фудбалот!

MANCHESTER, ENGLAND - OCTOBER 20: Ole Gunnar Solskjaer, Manager of Manchester United and Jurgen Klopp, Manager of Liverpool gives their side instructions during the Premier League match between Manchester United and Liverpool FC at Old Trafford on October 20, 2019 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Фудбалерите на Ливерпул и Манчестер Јунајтед одиграа натпревар без голови во 19 коло во рамките на Премиер Лигата. Дуелот беше одигран на Енфилд, но ги разочара љубителите.

Двете екипи имаа многу да загубат па се одлучија на попретпазлив пристап во мечот. Повеќе шанси имаше актуелниот шампион, но најоапсните му припаднаа на тимот од Манчестер. Јунајтед останува на врвот, додека Ливерпул се спушти на четвртата позиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote