in

Ливерпул со две нови појачувања на последниот ден од транфер периодот!

Турскиот репрезентативец Озан Кабак се сели во Ливерпул на позајмица од Шалке. Кабак е играч кој игра на централната дефанзивна позиција.

На Ливерпул му се приклучи и втор фудбалер, Бен Дејвис од Престон во трансфер вреден 2 милиони фунти. Дејвис, 25, исто така игра во дефанзивата.

Ливерпул ќе има право да го откупи договорот на Кабак по завршувањето на позајмицата која ќе трае до крајот на сезоната. За позамицата клубот од Енфилд плати 1 милион фунти со потенцијален бонус од 500 илјади.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote