in

Ливерпул е во катастрофална низа во Премиер Лигата!

Во рамките на 25 коло на англиската Премиер Лига се сретнаа гратските ривали Ливерпул и Евертон на популарниот „Енфилд“. Ливерпул ја продолжи својата лоша низа во домашното првенство и доживеа пораз од избраниците на Анчелоти со 0-2.

Ова беше четврти пораз по ред на Ливерпул, а Јурген Клоп веќе се откажа од титулата откако заостанува 16 бода зад лидерот на табелата Манчестер Сити. Првиот гол беше постигнат на самиот почеток, а тој беше дело на Ричарлисон. Додека вториот беше постигнат на крајот на мечот откако Сигурдсон беше прецизен од белата точка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote