in

Ливерпул поразен од Лестер

Во натпреварот кој се одигра во рамките на 24 коло од англиското домашно првенство се сретнаа екипите на Леичестер и Ливерпул. Лисиците успеаа да стигнат до трите бода благодарение на катастрофалните грешки на одбраната на Ливерпул.

Првото полувреме заврши без погодоци, а во второто резултатот го отвори Салах по одличната асистенција на Фирмињо. Но после тоа, тактиката на избраниците на Клоп тотално се распадна и успеаа да примат дури 3 погодоци за неколку минути. Лестер со оваа победа се искачи на втората позиција, додека Ливерпул може да падне дури до шестата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote