in

Ливерпул подобар од Лајпциг на гостински терен!

Избраниците на Јурген Клоп се сретнаа со германскиот Лајпциг, но дуелот мораше да се одигра во Будимпешта поради рестрикциите на Германија кон Британците. И покрај лошите резултати во домашното првенство, Ливерпул одигра одличен натпревар и славеше на гостински терен.

Првото полувреме заврши без погодоци, со неколку шанси од двете страни. Во второто полувреме, фудбалерите од Енфилд ја обезбедија победата преку головите на Салах во 53 минута и Мане 58 минута. Следниот натпревар е закажан за 10 Март.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote