in

Ливерпул со пресврт стигна до победа против Астон Вила

BIRMINGHAM, ENGLAND - OCTOBER 04: James Milner of Liverpool speaks with Mohamed Salah of Liverpool after Aston Villa score their 7th goal during the Premier League match between Aston Villa and Liverpool at Villa Park on October 04, 2020 in Birmingham, England. Sporting stadiums around the UK remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Во рамките на англиското домашно првенство се одигра драматичен натревар помеѓу екипите на Ливерпул и Астон Вила. Резултатот им припадна на домаќините, а натпреварот се решаваше во последните моменти од средбата.

Оле Воткинс погоди за водство на Вила пред истекот на регуларниот дел во првото полувреме. Ливерпул веднаш возврати, но голот беше поништен од ВАР собата. Во 57та минута, изедначувањето пристигна преку Салах.

Натпреварот беше неизвесен се до самиот крај, а во судиското надополнување, Александер-Арнолд успеа да им донесе победа на домаќините и останаа во борба за 4тата позиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote