in

Ливерпул тргнува по играчот на Лајпциг!

Ливерпул се обидува да ја засили својата дефанзива, а решението за тој проблем го гледа во дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате. Конате настапува за репрезентацијата на Франција под 21 година, а неговата цена се пресемтува околу 40 милиони евра.

Ливерпул сеуште не е одлучен околу тоа дали ќе го откупи дефанзивецот Кабак, кој се приклучи на клубот од Шалке на позајмица. Тие имаат опција да го откупат играчот за нешто повеќе од 20 милиони евра, но одговорот мора да го дадат до Јуни.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote