in

Ливерпул тргнува по играчот на Удинезе!

Ливерпул е во огромни проблеми со повредите оваа сезона, а наодамна беше објавено дека и Вајналдум си заминува од Енфилд како слободен играч ова лето. Тој е еден од клучните играчи во тактиката на Клоп, и германскиот стратег веќе веднаш почна да ја бара неговата замена.

Клоп се верува дека ја пронашол замената на Вајналдум во италијанската лига. Тоа е играчот на Удинезе, Родриго де Паул. Според медиумите, Ливерпул е спремен да понуди 30 милиони евра за потписот на Де Паул. За овој играч постои заинтересираност и од Интер и Јуве.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote