in

Ливерпул конечно победи во домашното првенство!

ВО рамките на 26 коло во англиската Премиер Лига се сретнаа екипите на Шефилд Јунајтед и Ливерпул. Со трите бода од оваа пресметка си заминаа гостите и конечно ја прекинаа лошата серија во домашното првенство.

Избраниците на Јурен Клоп забелажаа победа од 0-2 по четири последователни порази. Двата погодоци беа постигнати во вториот дел од натпреварот. Првиот го постигна Џонс во 48 минута, додека во 64 минута Брајан ја затресе сопствената мрежа и го постави конечниот резултат. Ливерпул остана на шестата позиција со 43 освоени бода.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote