in

„LOCKDOWN“ УСПЕШЕН! За еден месец по блокадата во Англија, инфекцијата падна за 30%.

Нивото на инфекција опадна за 30 проценти – има 96 заразени на 10 000 лица.

Нивото на инфекција со COVID-19 во Англија падна за 30% за еден месец со затворање во земјата, а вирусот сега се повлекува, според големото истражување во кое учествувале повеќе од 100.000 волонтери.

Англија го започна своето второ „затворање“ на 5 ноември, со цел да ја потисне инфекцијата што брзо се шири и да го заштити нејзиниот здравствен систем.

Земјата треба да се врати на регионалниот пристап до ограничувањата од 2 декември.

Нивото на инфекција опадна за 30 проценти – има 96 заразени лица на 10 000 луѓе, помеѓу 13 и 24 ноември, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено од Царскиот колеџ во Лондон во соработка со компанијата Ипсос Мори.

Последното вакво истражување, помеѓу 16 октомври и 2 ноември, покажа 130 инфекции на 10 000 луѓе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote