in

Локатели непречено го одби Арсенал, тој го сака само Јувентус!

Средниот бек на италијанската репрезентација, Мануел Локатели има одличен турнир зад себе, на кој му помогна на својот тим да стигне до титулата европски шампион, а сигурно е дека ќе го напушти претходниот клуб – Сасуоло, во текот на летото.

Екипите кои се заинтересирани за 23-годишниот Лек се Јувентус и Арсенал, а лондонскиот тим му понуди на Локателија договор според кој ќе му плаќаат околу три милиони евра по сезона. Сепак, според италијанските медиуми, Локатели не е заинтересиран да се пресели во Лондон и го гледа трансферот во Торино во редовите на „Старите дами“ како единствена опција.

Италијанскиот весник „Газета дела Спорт“ објави дека Јувентус исто така испратил понуда до црно-зелените.

Локатели дебитираше професионално во дресот на Милан, а играше за „росонерите“ од 2016 до 2018 година, кога стана играч на Сасуоло – прво како позајмен играч, а потоа тимот од провинцијата Емилија-Ромања го купи неговиот договор.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote