in

Lord of the Rings и Hobbit ќе се објават во 4K во Декември

Шесте филма од “Middle Earth” ќе бидат објавени во Ultra HD 4K Blu-ray во Декември оваа година. Минатите два-три месеци слушавме шпекулации дека Warner Bros планира да ги објави Lord of the Rings и Hobbit филмовите во нов формат. Потоа се шпекулираше дека тие планови се одложени за 2021ва.

Но по сите изгледи, филмовите нема да има потреба да ги чекаме до следната година, туку уште само 2 месеци, односно во Декември. Засега сеуште нема информации дали овој редизајн на филмовите се однесува и на нивната продолжена верзија или пак само театарската. Датумот на обајвување ќе биде 3ти Декември.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote