in

Нивните лото броеви беа извлечени, но тие останаа без 182-те милиони фунти!

Рејчел Кенеди (19) и Лиам Мекрохан (21) од Хертфордшир играа исти броеви пет недели по ред и тие броеви беа извлечени во петокот, но за жал исплатата за таа недела не беше извршена.

Рејчел имала автоматско плаќање билети на нејзината сметка секоја недела, но бидејќи минатата недела немала доволно пари на нејзината сметка, уплатата не била извршена.

Сепак, апликацијата на која таа влезе во нејзината комбинација покажа дека нејзините вообичаени броеви победуваат и се надеваше дека тие ќе станат милионери.

“Апликацијата рече” добитна комбинација “и јас мислев дека го добивме џекпотот. Ги поканив Лиам и мајка ми во собата и ни тие не можеа да поверуваат. Се јавив на бројот на лотаријата мислејќи дека освоив 182 милиони фунти, но тие ми рекоа мене дека имам точни броеви, но дека немам доволно пари на сметката, така што мојот налог за плаќање на билетот не може да се изврши. Во еден момент бев на врвот на светот, и кога дознавме што се случи, Лиам се изнервира повеќе од мене.“- изјави Рејчел за The Sun.

Лиам веќе започна да планира што да прави со парите, но тогаш ги дознаа непријатните вести.

“Таа беше прилично опуштена, но јас веќе ги потрошив сите пари во главата. Ме скрши целосно кога човекот по телефон рече дека уплатата не поминала. Веќе ја замислував нашата куќа и автомобил од соништата, искрено, ми требаше малку.“- призна Лиам.

Рејчел сега смета дека бројките што ги играле досега немаат среќа и решија да изберат други за следното извлекување.

“Ние игравме исти броеви пет недели по ред, но всушност имаме две комбинации на броеви што ги играме. Едната комбинација е родендени на нашите семејства, а другата се случајно избрани броеви и таа комбинација беше победничка. Ние нема да користете ги тие бројки повторно. Никогаш не освоив ништо. Немам многу среќа кога станува збор за такви работи “, заклучува Рејчел.

„Нивниот џекпот „Евромилиони“ го освои победникот во Швајцарија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote