in

БИЗАРНО ТВРДЕЊЕ: Луѓето кои се вакцинирале станале хомосексуалци!

Ирански свештеник даде интересна изјава за локалните медиуми во државата, откако ги нарече сите оние кои се вакцинирале со вакцината против Ковид-19, станале хомосексуалци откако ја добиле дозата.

Ајотала Абаз Табризиан изјави за медиумите: „Не се приближувајте на оние кој ја примиле вакцината против Ковид-19 бидејќи тие веќе станале хомосексуалци“. Овој радикален исламиста има околу 210 илјади следбеници на социјалните мрежи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
1 Comment
Најстар
Најново Најгласани
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари
bitolcanec
bitolcanec
1 година пред

hahahha kako da ne, se vrakame nazad vo 15ti vek

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote