in

Лукаку е најдобриот играч на Серија А во сезоната 2020/21!

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку беше прогласен за најдобар играч минатата сезона во италијанската Серија А, објавено е за официјалниот профил на Твитер на ова натпреварување.

28-годишниот белгиски репрезентативец беше еден од најзаслужните што тимот од стадионот „Џузепе Меаца“ ја прекина доминацијата на Јувентус и по 11 години ја освои шампионската титула.

Силниот напаѓач ќе постигне 24 гола и ќе запише 11 асистенции на 36 натпревари во Серија А.

28-годишниот Лукаку дојде во Интер од Манчестер Јунајтед во 2019 година, а претходно играше за Евертон, Вест Бром, Челси и Андерлехт.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote