in

Луксузен Bentley управуван од кралицата на Англија понуден на продажба!

Салонот за автомобили „Брамли мотор“, недалеку од Гилдфорд во Сари, Англија, го продава одлично сочуваниот зелен Барнато Бентли Мулсан, со мала километража, претходно во сопственост на кралицата на Англија.

Луксузниот автомобил беше повлечен од флотата на Кралицата во 2015 година и мина нешто повеќе од 4.000 километри, пишува Дејли Меил.

Фактот дека кралица возела во Бентли ја зголемува неговата цена. Сличен автомобил што го користеше Елизабета Втора се нуди само повремено за 80.000 фунти, а ова приближно може да достигне 200.000 фунти.

Директорот за маркетинг во салонот „Брамли“, Џек Морган Џонс, рече дека имаат „среќа што досега имаа на продажба неколку кралски автомобили.

„Минатата година продадовме Range Rover во кој принцот Филип го возеше американскиот претседател Барак Обама за време на неговата посета на Велика Британија.

Бентлито на кралицата е уникатно, но во основа не се разликува од другите слични Мулсани, освен тоа што го управуваше нејзиното кралско височество.

Кралицата, наводно, поседува три Ролс-Ројс, три Дајмлери и два Бентли како дел од сегашната флота на Бакингемската палата, но има и неколку други флоти на нејзините други имоти.

Квин се понуди на продажба Бентли за превоз низ британската престолнина во периодот од 2013 до 2015 година. Тој е уникатен бидејќи е долг пет и пол метри, што е за еден метар повеќе од стандардниот Бентли од овој тип и никогаш немал регистарска табличка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote