in

WTFWTF

Кучето по име Лулу во САД доби наследство од 5 милиони долари!

Откриено е дека бизнисменот Бил Дорис, кој починал во последните денови од 2020 година, му оставил наследство од 5 милиони долари на своето 8-годишно куче од раса Бордер Коли, Лулу.

ABD'de Lulu İsimli Köpek 5 Milyon Dolarlık Mirasın Sahibi Oldu

Во својот тестамент, Дорис побара неговото наследство да се потроши на трошоците за нега на Лулу, а на чуварот на кучето Марта Бартон секој месец да и се плаќа разумен износ за оваа намена.

Чуварот на Лулу рече дека не знае дали може да потроши 5 милиони долари на куче, но сака да го проба тоа.

Хотелскиот оператор Леона Хелмсли, која почина во 2007 година и се покажа во даночни измами, остави 12 милиони долари за своите кучиња.

2007'de ölen ve vergi dolandırıcılığı yaptığı ortaya çıkan otel işletmecisi Leona Helmsley, köpeklerine 12 milyon dolar bırakmıştı.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote