in

Mads Mikkelsen му се приклучува на Harrison Ford во петтото продолжение на Indiana Jones!

Lucasfilms го пронајде новиот мегапопуларен актер кој ќе му се приклучи на Harrison Ford во новото продолженије на култниот Indiana Jones. Според најновите информации, Mads Mikkelsen добива улога во најновиот филм од франшизата.

Претходните филмови беа режирани од Steven Spielberg, но најновото продолжение добива нов режисер – James Mangold. Филмот ќе започне со продукција ова лето и сеуште не се знае кој лик ќе го толкува Mikkelsen. Излегувањето на филмот е закажано на 29 Јули 2022 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote