in

Магазинот TIME го замени своето име за прв пат во нивната историја

За прв пат во историјата на популарната компанија за магазини TIME го замени своето лого во зборчето VOTE кое значи „гласај“ со цел да ги поттикнат граѓаните на гласање и извршување на нивната граѓанска должност на изборите кој ќе се одржат на 2ри Ноември во САД.

„Неколку настани ќе го изменат светот во иднина, а еден од тие се престојните претседателски избори во САД.“ изјави извршниот директор на компанијата Edward Felsenthal. Ова е прв пат за компанијата TIME да го промени своето лого уште од нивното основање во 1923 година.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote