in

Кошаркарка ја доеше својата ќерка среде натпревар! [ВИДЕО]

Кошаркарката Антонела Гонзалес ја дои својата 11-месечна ќерка на сред натпревар.

Тоа се случи за време на натпреварот од аргентинскиот шампионат помеѓу Томас де Рокамор и Велез Сарсфелд.

“Ние секогаш го правиме тоа пред натпреварот. Понекогаш и на двајцата ни е потребно. Ние веќе завршивме со разговорот со тренерот и реков дека ми треба малку време. Сè беше природно”, изјави Гонзалес за медиумите.

Нејзиниот тим победи со 61:44 и скокна на првото место на скалата. Антонела постигна осум поени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote