in

Мајка спречи обид за киднапирање на нејзиниот син (ВИДЕО)

Едно лице е уапсено за обид на киднапирање на 5-годишно дете во Њујорк. Детето беше одвлечкано во автомобил во обид да биде грабнато пред очите на неговата мајка, брат и сестра.

Мајката сепак не дозволи тоа да се случи, таа веднаш реагираше и го извлече момчето преку прозорецот на автомобилот. Видеото на кое мајката го спасува својот син го обиколи светот.

Снимката од безбедносните камери беше објавена во обид да бидат идентификувани киднаперите. Полицијата соопшти дека е приведен 24-годишен човек и дека се трага по повозрасен маж кој се гледа на снимката.

Погледнете го видеото подолу:

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote