in

Мајка заработува по 19.300 евра од продажбата на своето млеко!

Мајка од Флорида, Џули Денис (32), која има две деца, дошла до идеја да го продава сопственото млеко за време на пандемијата на вирусот корона и финансиската криза, со која доела сурогат бебе. Досега има заработено 19 300 евра.

Бидејќи била сурогат мајка, по шест месеци сфатила дека на детето не му треба млеко, па решила да ја продава скапоцената течност.

Таа продава 28 грама млеко за 90 американски центи на семејства чии мајки не можат да имаат природно млеко. Работи како професор во средно училиште, а недостатокот на пари го надокнадува на оригинален начин.

„Не е сè во парите, сакам да им помогнам на луѓето во неволја, но секако она што го заработувам значи за моето семејство и мене“, рече Денис.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote