in ,

СлаткоСлатко

Македонија ја победи Италија во фудбал

Александар Трајковски беше човек на одлука во Палермо и донесе нова историска победа за Македонија , овој пат на гостувањето кај Италија (0-1) во рамки на баражот за Светското првенство (СП) кое во 2022 година ќе се игра во Катар .

Македонската фудбалска репрезентација синоќа постигна историски успех, победувајќи ја Италија (0:1), а натпреварот се одигра во Палермо.

 

на 29 март, Макеоднија ќе игра против Португалија, а домаќин ќе биде Португалија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote