in

Македонија со лош старт на квалификациите за СП!

Репрезентацијата на Македонија загуби со 3-2 на гостувањето против Романија во рамките на првото коло за квалификациите на СП 2022 кое треба да се одржи во Катар. Романија поведе во првото полувреме преку голот на Танесе во 28та минута.

Во 50та минута Михаила го дуплираше водството на 2-0. Нашите фудбалери успеаја да се вратат во натпреварот со два брзи погодоци преку Адеми и Трајковски во само 60 секунди. Но радоста траеше прекратко, бидејќи Хаги стави точка на натпреварот само 3 минути подоцна.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote