in

Што?Што?

Малезиските власти со ролери ги уништуваат запленетите компјутери полни со биткоини! [ВИДЕО]

Малезиската влада одлучи да се ослободи од 1.069 нелегални биткоини на интересен начин.

Компјутерите кои се извор на нелегални 1.069 биткоини завршија неславно – сите беа прегазени со еден валјак, според одлуката на малезиската влада.

Според малезискиот The Star, осум лица биле уапсени и осудени за кражба на електрична енергија со цел да „ископаат“ 1.069 биткоини.

Полицијата конфискувала компјутери кои нелегално ги „минирале“, а за три месеци им нанеле штета од дури 2.000.000 долари, кога таа ќе се претвори во украдена електрична енергија.

Во Малезија, човек за „минирање“ илегално користел електрична енергија во вредност од 2,2 милиони долари во март. Тој се уште е во бегство и сè уште не е уапсен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote