in

Манчестер Јунајтед го продолжи договорот на Погба на 1 година

Манчестер Јунајтед ја искористи опцијата во договорот на Погба за да го задржи на уште една година и го продолжи неговото останување на Олд Трафорд до 2022. 27 годишниот средишен играч ќе станеше слободен агент следната сезона доколку Јунајтед не ја искористи оваа опција.

Погба ги започна сите три натпревари за Манчестер Јунајтед оваа сезона, вклучувајќи го и поразот од 6-1 против Тотенхем. За време на репрезентативната пауза Погба изјави дека играњето за гигантот од Ла Лигата Реал Мадрид е сон за него. 

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote