in

Манчестер Јунајтед ја прегази Рома и со една нога е во финалето на ЛЕ!

Foto Fabio Rossi/AS Roma/LaPresse 29/04/2021 Manchester (UK) Sport Calcio Manchester United-Roma Semifinale, gara di andata - Europa League 2020/2021 - Old Trafford Nella foto: Bruno Fernandes festeggia il sio goal Photo Fabio Rossi/AS Roma/LaPresse 29/04/2021 Manchester (UK) Sport Soccer Manchester United-Roma Round of 4 , 1st leg - Europa League 2020/2021 - Old Trafford In the pic: Bruno Fernandes celebrates his goal

Во рамките на Европа Лига се одигра полуфиналниот натпревар помеѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Рома.

Драматичниот натпревар го отвори Фернандеш во 9 минута, но Италијанците стигнаа до пресврт уште во првото полувреме, најпрвин преку Пелегрини од белата точка во 15 минута, а 18 минути подоцна Џеко го постигна вториот гол за Рома.

Во второто полувреме гледавме само една екипа на теренот, а тоа беа Црвените Ѓаволи. Тие успеаја да постигнат дури 5 погодоци. Во листата на стрелците се запишаа Погба, Гринвуд, два пати Кавани и уште еднаш Бруно Фернандеш од белата точка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote