in

Пет мапи на светот кои досега не сте ги виделе! (ФОТО)

1. Мапа која докажува дека „сите патишта водат во Рим“

 

 

 

 

2. Мапа на подводните кабли кој го одржуваат интернетот

 

 

 

 

3. Во секоја група живее 10% од населението во светот.

 

 

 

 

4. Мапа која ги покажува сите пруги во светот.

 

 

 

 

5. Деловите во светот кој се снимени со Google Street View.

 

 

 

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote