in ,

Marcus Rashford се извини за промашениот пенал после поразот на Англија на Еуро 2020

Marcus Rashford сподели изјава на Твитер после поразот на Англија од Италија на финалето на Еуро 2020.

Во долгата објава, Rashford, кој беше еден од тројцата играчи што промашија пенал, рече дека “се чувствувал како да ги изневерил сите” и дека посакува да “поминало поинаку”.

Во објавата Rashford изјави:”Јас сум Marcus Rashford, 23-годишен црнец од Витингтон i Витеншав, Јужен Манчестер. Ако немам ништо друго, го имам ова”.

Тој ја заврши објавата: “Благодарам за сите љубезни пораки. Ќе се вратам посилен. Ние ќе се вратиме посилни”.

Rashford и неговите соиграчи Jadon Sancho и Bukayo Saka беа подложени на расистички коментари откако ги промашија ударите од белата точка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote