in

Гувернерот на Небраска: Легализирањето на марихуаната ќе ги убие вашите деца!

Гувернерот на Небраска тврди дека легалицзацијата на марихуната ќе ги убие децата кои живеат во државата. Трендот на легализација на канабисот станува се попопуларен низ државите во САД, па дури и низ светот. 15 американски држави ја имаат легализирано марихуаната за рекреативни цели, и дури 36 за медицниски цели.

Гувернерот на државата даде една бизарна изјава околу оваа тема: „Тоа е една опасна дрога која влијае на нашите деца. Доколку стане легална убеден сум дека таа ќе ги убие децата“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote