in

Мароко ќе ја легализира марихуаната!

Марконаската влада ќе ја легализира марихуаната следната недела! Лидерите на државата ја донесоа оваа одлука и одгледувањето, експортот и продажбата на марихуаната за медицинска и индустриска употреба ќе биде легализирана во следните неколку дена.

Моментално марихуната иако е нелегална во оваа држава, сепак властите ја сметаат како толеранта. Според податоците од Обединетите Нации, Мароко е една од наголемите производители на ова растеније.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote