in , ,

ТаженТажен

Марсело по 15 години си замина од Реал Мадрид

Бразилскиот репрезентативец Марсело денеска во солзи се прости од Реал Мадрид од кој ќе си замине по 15 години и 25 освоени трофеи.

Договорот на Марсеј со Реал Мадрид, на кој му се приклучи од Флуминенсе во 2007 година, истекува на крајот на јуни и нема да биде продолжен. Бразилецот си заминува како најтрофејниот фудбалер во историјата на „кралскиот клуб“ со 25 освоени трофеи.

Марсело, меѓу другото, со Реал освои пет титули во Лигата на шампионите и шест во Ла Лига. Претседателот на шпанскиот клуб Флорентино Перез на специјална церемонија организирана во негова чест на „Сантијаго Бернабеу“ му врачи златна членска значка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote