in

Мarvel го откри официјалниот наслов на продолжението на Black Panther!

Официјалниот наслов на продолжението на марвеловиот јунак, Црниот Пантер, беше објавен на социјалните мрежи на Марвел.

Новостите пристигнуваат како дел од новообјавениот трејлер на Марвел кои откри ситни детали околу најновите филмови кои треба да ги очекуваме во иднина. Официјално, новиот филм на Црниот Пантер го носи името Black Panther: Wakanda Forever.

Според изворите блиски на студиото, филмот се очекува да започне со продукција оваа година, а неговото излегување може да го очекуваме на 8 јули следната година. Продолжението беше потврдено дека ќе се снима уште во 2018, но поради пандемијата мораше да биде одложено на неколку месеци.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote