in

Марвел конечно потврди! Oscar Isaac ќе го глуми Moon Knight!

Oscar Isaac официјално беше претставен како актерот којшто ќе го толкува новиот суперхерој на Марвел – Moon Knight!

Веќе подолг периот се шпекулираше дека Isaac ќе ја добие улогата, откако Variety ги објави новостите. Но дури седум месеци чекавме за официјална потврда од студиото на Марвел и сега конечно пристигна.

Новостите беа објавени на Твитер страната на Марвел. Во објавата можеше да се види глумецот и во позадина извадоци од стриповите на Moon Knight. Уште не е познато зошто му беа потребни на студиото да го претстави Oscar како moon Knight, но и покрај тоа изгледа дека улогата добро ќе му „легне“ на актерот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote