in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Мешавина од ДВЕ билки и сол овозможува СЛАДОК СОН (РЕЦЕПТ)

Чај што ќе ви помогне да спиете подобро.

Чаевите одамна се познати по смирувачкиот ефект, а повеќето се пијат пред спиење. Ние ви даваме рецепт за најдобра комбинација на чаеви пред спиење.

Рецепт за чај

Состојки:

  • 1 лажичка камилица (или исушена лаванда)
  • 1 лажичка желатин
  • мед, малку сол
  • 1 чаша вода

Подготовка:

Провријте вода и истурете ја во чаша. Додадете 1 лажичка мешавина од чај во топката за чај и ставете ја во чашата. Оставете да делува 5-7 минути, потоа додадете ги другите состојки и уживајте.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote