in

Matrix 4 e љубовна приказна според Keanu Reeves

Keanu Reeves изјави дека The Matrix 4 е љубовна приказна. Франшизата на Matrix започна во 1999 со акционен филм во кој главна ѕвезда беше Reeves. Од тогаш филмовите се преобразија во едни од најпознатите научно фантастични филмови во модерната култура.

Reeves се враќа во новото продолжение како Thomas Anderson попознат како Neo, иако умре во претходниот филм. Всушност не е многу познато за приказната на The Matrix , но има шпекулации за тоа како режисерите ќе го вратат Neo во живот.

Неодамна Reeves изјави за BBC дека новиот филм е љубовна приказна. „Wachowski направи одлична работа околу филмот. Таа креираше неверојатна приказна. Приказната е љубовна“ рече глумецот.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote