in

Маж од Виетнам ја измамил својата сопруга со поврзување на PlayStation 5 како модем! [ФОТО]

Виетнамски човек, кој не можеше да купи Playstation 5 поради својата сопруга, ја измами барајќи од официјалните лица на Sony да ја поврзат конзолата како модем кој работи на 5Г.
Со објавувањето на PlayStation 5, продолжуваме да слушаме смешни приказни од оние кои сакаат да ја донесат новата конзола за игри дома. Како што можете да си замислите, некои жени кои се жалат на постојаната игра на нивниот сопруг или момче може да имаат некои предрасуди за новата конзола за игри, па дури и не дозволуваат PlayStation 5 да влезе во куќата.

Многу креативна идеја му падна на ум на еден човек кој живее во Виетнам да го скрие својот PlayStation 5. Користејќи го дизајнот на PlayStation 5, кој веќе личеше на модем, овој човек ја донесе новата конзола за игри во неговиот дом, како да има нов модем поврзан со куќата.

Споменатиот Виетнамец упати специјално барање од претставниците на Sony откако не можеше да ја убеди сопругата да купи PlayStation 5. Човекот ги замолил службените лица да се однесуваат како да поврзува нов модем со 5G-погон со куќата, а изгледот на PlayStation 5 исто така беше добро прилагоден за оваа измама. Човекот дури малку ги помести границите и на конзолата постави етикета со бројот на техничкиот сервис на компанијата за неговата сопруга да не се сомнева во ништо.

Според обелоденетите информации, жената сè уште не сфатила дека уредот за кој мислеше дека е модем е всушност PlayStation 5. Ако мажот беше зависник од игра колку што беше загрижена и жената, тој наскоро ќе сфатеше оваа лага, но тоа значи дека немаше зависност за која треба да се грижиме, вели тој, ако излезе лагата, на посакуваме многу среќа Виетнамецот.

Треба да се напомене дека ова не е прв пат да се сретнеме со вакви вести. Претходно, еден човек во САД ја измами својата сопруга да каже дека PlayStation 5 е прочистувач на воздухот, но овој пат таа брзо ја забележа ситуацијата. Казната за лагата беше принудување на сопругот да го продаде PlayStation 5, кој тогаш беше едвај достапен на пазарот, по многу ефтина цена.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote