in

ШОКАНТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊАТА! 3 работи што мажите би сакале да ги ПРОМЕНАТ кај жените ако би можеле!

Она што мажите сакаат да го променат кај нас, жените, а тоа го покажаа и неодамнешните истражувања, е полно со клишеа. На крајот на краиштата, погледнете за што точно станува збор …

Овие резултати од истражувањето се покажаа толку малку изненадувачки, што се скоро повторно – изненадувачки!

„Ако би можеле да промените три работи во врска со вашиот партнер, што би промениле?“ Беше прашањето, а одговорите не вклучуваа почести разговори или одење во театар, туку повеќе секс! Либидото изненадувачки е на прво место работи што мажите би сакале да ги менуваат кај жените – скоро 31 процент од мажите го дале тој одговор.

Потоа следува желбата нивните партнери да се жалат и да негодуваат помалку (26 проценти), да бидат средени (19 проценти), а потоа да не бидат толку емотивни (19 проценти).

Многу од овие резултати ги натерале да извлечат заклучок, а потоа да се побунат против фактот дека мажите всушност сакаат да направат жени „неми сексуални роботи кои чистат и го средуваат домот“.

А што сакаат жените?

Рака на срце: одговорите на жените не беа помалку стереотипни. Тие сакаат почести разговори за емоции (24 проценти), исто така поголема уредност (23 проценти), да нивните партнери зборуваат повеќе (20 проценти), а 17 проценти од жените сакаат помалку мрзеливост и поголема активност од нивниот партнер.

Добри вести

Без грижа, одговорот на сите одговори го даде барем секој шести испитаник: тие рекоа дека нема да променат ништо во врска со нивниот партнер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote