in

ОФИЦИЈАЛНО: McGregor ќе се бори против Poirier во Јануари!

Поранешниот UFC шампион Конор Мекгрегор ќе се врати во октагонот во Јануари за втора битак со Дастин Порие. Ирецот Мекгрегор, 32, се пензионираше во Јуни за трет пат во 4 години. Претседателот на UFC Дана Вајт изјави дека никогаш не ни се загрижил дека Мекгрегор нема да ја прифати борбата која ќе се одржи на 23ти Јануари.

„Кога Конор вели дека сака да се тепа, тој тоа го прави“ дополни Дана. Вајт исто така изрази желба мечот да се одржи пред публика, доколку ситуацијата го дозволи тоа. UFC беше домаќин на неколку настани од почетокот на пандемијата, но сите тие се одржаа пред празни трибини, но претседателот се надева дека ќе има „интернационална публика“ за враќањето на Мекгрегор.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote