in

Мекларен го претстави својот болид за новата сезона! (ФОТО)

Мекларен е првиот Формула 1 тим кои го претстави својот болид за новата сезона во најпрестижното моторспорт натпреварување. Овој болид е насловен MCL35M и ќе носи мотор на Мерцедес.

Возачите кои ќе управуват со болидот ќе биде двојката Даниел Рикардо и Ландо Норис. Визуелно новиот болид изгледа слично на оној од минатата година. Мекларен се одлучи да го промени набавувачот на моторот минатата сезона и се префрли од Рено на Мерцедес.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote