in

Мечка бркаше човек низ улиците на еден сибирски град! [ВИДЕО]

Вознемиреното животно е снимено како брка човек по улицата на еден ладен сибирски град кратко откако избегал од локалниот хотел.

Оваа снимка е направена во Нижневартовск во западен Сибир. Локалните жители беа збунети откако беа сведоци на глетката на кафеава мечка како талка по улиците на центарот на градот.

Ивотното беше далеку од своето природно живеалиште, со оглед на тоа што беше пронајдено во прилично голем град со околу 280 000 жители и дека во близина немаше шуми.

Видеото што очевидците успеале да го снимат со камерата покажува човек кој забележува мечка, а животните се сè поблиску до него. Следува драматичен момент кога тој ќе почне да го брка. По кратка бркотница, човекот паузира додека ја преминува улицата и го остава својот гонител да го удри автобус што доаѓа.

За среќа, приказната беше решена повеќе или помалку позитивно за сите учесници, вклучувајќи ја и мечката, односно мечката, бидејќи подоцна беше откриено дека станува збор за женка. Возилото удрило во неа, но не ја повредило сериозно благодарение на брзите реакции на возачот на автобусот, а екипата за контрола на животните, која брзо пристигнала на местото на настанот, ја заспала и го однела животното.

Според локалните медиуми, мечката не била див вид, туку милениче, а сопственикот ја чувал во блискиот хотел. Полицијата сега истражува како таа успеала да избега и дали нејзините услови за живот воопшто биле легални. Друга мечка, наводно, била пронајдена во кафез во истиот хотел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote