in

Meet Prespa – Запознај ја Преспа! Еко-герила акција и фестивал за традиционална храна!

Преспанскиот регион ќе биде домаќин на настанот Meet Prespa кој ќе се оддржи на 26 Јуни, денеска за да ја претстави својата традиција и убавина и да го поттикне развојот на туризмот во тој регион.

Фестивалот на традиционална храна ќе се одржи денеска во Љубојно со почеток од 12:00 часот и завржува во 18:00 часот.

Неколку фотографии од еко-акцијата која ја разубави околината.

 

 

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote