in

ФАНОВИТЕ ВО ШОК! Докази дека Меланија Трамп има двојничка!

Меланија Трамп е заштитена некаде, и беше заменета со двојник кој неодоливо потсетува на првата дама на САД – оваа луда теорија на заговор повторно стана хит на Твитер, сето тоа поради една фотографија.

Теоријата на заговор дека Меланија се заменува со двојник на јавни настани, кружеше со години на социјалните мрежи и станува актуелна секогаш кога ќе се забележи мала промена во нејзиниот изглед.

Најновата лавина од вакви гласови беше предизвикана од фотографијата на Меланија и нејзиниот сопруг Доналд Трамп, кои се качија на авионот, со кој се појавија на последната претседателска дебата.

Меланија е сликана во големи очила за сонце и со широка насмевка за која некои корисници на Твитер веруваат дека не одговара на нејзината вообичаена суптилна насмевка.

Ова доведе до повторна популарност на хаштагот #FakeMelania.

Освен разликата во насмевката, неколку теоретичари на заговор забележаа дека забите на Меланија изгледаат позаоблени од вообичаеното.

Во меѓувреме, многумина ја побија теоријата, нарекувајќи ја смешна.

„Тоа е Меланија. Зошто да се замараме со чудни заговори кога веќе нè обзема вистинска корупција и скандали “, се запраша една корисничка на Твитер.

Неоснованата теорија дека има двојник на Меланија Трамп започна во октомври 2017 година, по видеото во кое првата дама стои зад претседателот на САД додека тој им кажуваше на новинарите за ураганот што го погоди Порто Рико во тоа време.

Трамп го истакна присуството на неговата сопруга, иако таа стоеше покрај него.

„Мојата сопруга Меланија, која се случи да биде токму тука“, рече Трамп.

Теоретичарите на заговор мислеа дека тој го спомна нејзиното присуство за да го прикрие фактот дека таа всушност била на друго место. Тие исто така тврдеа дека Меланија не изгледала како самата себе на видеото, особено се доведува во прашање обликот на носот.

Теоријата беше актуелна повторно во август 2018 година, кога претседателот и неговата сопруга го посетија Охајо, а корисниците на Твитер тврдат дека Меланија имала чудна разделба на косата и дека не е таа.

Меланија беше отсутна од настаните во кампањата на нејзиниот сопруг долго време, делумно затоа што се опоравува од коронавирусот.

Првата дама објави дека има КОВИД-19 на крајот од минатиот месец, заедно со нејзиниот сопруг, нивниот 14-годишен син Барон и десетици други во потесниот круг на претседателот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote